Nädalavahetus Saaremaa surfirandades 30.07-31.07

Reedeks, 30.07, lubas korralikku ilma, ka Sõrve, kohale jõudes oli veel piltki ilus, aga jõudsime parima tuule lihtsalt maha jobutada. Imekombel jõudsin esimesena vette ja sain veel paar otsa 5.4-ga, siis kui teised peale tulid, oli rohkem juba tiksumise rida ja otsustasin 6.4 rigada, aga selle puhul jäigi rigamise rõõm. Edasi suundusime Helle, Siimu, Simo, Aalo ja Lepametsaga Harilaiule, kus pidavat rohkem tuult olema.
Harilaiul puhuski rohkem, meie peale jõudes veel tõstiski. Rigasin 4.7 Manicu ja marssisin läbi ühe pehme rull-laine ja lainest läbisaamise probleeme ei tekkinud. Esialgu tuult rohkem kui küll. Helle, kes oli endale 6.4 riganud, pidas ikka väga vapralt vastu, vahepeal tundusid mulle puhangud üle, mingi hetk olid aga jälle augud sees, et jäi isegi väheks, veids oli rohtu ka ja see kippus ka uime alla kinni jääma ja hoogu pidurdama. Tuul puhus edela-lõuna vahelt ja suund oli väga ok Harilaiu, Haagilõuka jaoks.

Laupäev, 31.07 Harilaid, 4.0 manic, 95 freewave
no ei jõudnud nii vara startida, kui enamus saarlasi. Kohal olime ca 10.30 ja juba parklasse oli merekohin kuulda, puhus ka tuntavalt rohkem. Kuna tänuväärselt palju vedajaid olime Harilaiule kaasa sebinud, tegin purjevaliku juba merd nägemata ja jagasin inimeste vahel varustuse laiali – nii oli väga mugav ;).
Pilt oli Harilaiul ikka väga kihvt!!! Tuult rohkem, ees korralikud rullid.
Anneli jõudis täpselt enne minu peale minekut maha tulla ja ütles, et mässas ca 45 mintsa enne kui rullist välja sai. Mul läks samamoodi!!! Krd väsinud olin selleks ajaks kui välja sain. Välja sain lahele vaadates täiesti paremast servast, kus oli ka korralikult heina vees, nii kui välja sain, ei olnud uimel mingit pidamist. Kannatasin siis nii kaua ära, kui siledamasse vette sain ja puhastasin uime korralikust nuustakust ära. Päris äge oli surfata lainetes!!! Mürakaid tekkis ka keskele ja suutsin oma elu hüppe ka teha, sain isegi nina veids taeva poole vaatama, aga lõpetasin ikka sisse käies. Väga äge oli ja kui on veidi rohkem kas läänes või lõunas, täna oli 100% onshore (edelatuul), siis tahaks kindlasti lainetesse tagasi minna ja harjutada laines sõitmist ka. Surfasin ka ca 45 mintsa. Pildid Harilaiult allpool.
Edasi läksime uuesti Sõrve, kuna osad meist surfata ei saanud ja fotgraaf, minu vend Urmas, tahtis ka taaskord surfata.

Sõrve, 5.4 Alpha, freewave 95.
Tuult oli 5.4 jaoks parasjagu, kuid lahes sees oli nii paks murukiht, et selles oli võimatu sõita. Merepoolses lahes sai täitsa ilusti sõita, kohati tõmbasid puhangud väga hästi.
Harjutasin enda arvates chop-hopi, fast-tucki ja lõpuks tegin ka mõned jibed. Võrreldes Harilaiuga ikka väga lihtne, kuid vahel on hea ka raskemates tingimustes harjutada.

Pildid Harilaiult, 31.07