Jõulusurf 2016

Ma olen ikka erakordselt laisk olnud, sest kõik suvised veepäevad on jäänud blogisse lisamata, aga elamusi ja surfipäevi oli oma jagu, kuigi hooaeg oli lühike. Septembris sai viimaseid kordi käidud.
Ehe elamus oli ikka mastikõrgused lained Tagaverel – jalad värisesid nii hirmust kui ka adrekast. Varem olen ikka piirdunud Sõrve, Muuga, Harilaiu madalamate shoppide-lainetega

Täna: 4,2 manic, 95 l freewave.
Kuna ma ennast tõsiseks talisurfariks ei pea, ei ole ka endale väga riietust ostnud. Meestel on ka muidugi suurem valik – neopreen sokid susside sisse, 1 mm aluskalipso, talvised surfikindad jne – neid asju ma ei ole naistele leidnud. Kui keegi midagi sellist pakub, andke teada. Minul siis 5/4 kalipso ja 1 mm ilma varrukateta, lühikeste säärtega kalipso all, müts, vanakooli kindad (kollased koristaja kindad + venivad, õhukesed kindad nende all), kuid need kippusid rullima. Õnneks on uus poom mõnusalt peenike, et natuke see kompenseeris. Esimese nelja otsaga tõmbas sõrmed külmaks, kuid selleks tuleb käteringe hoogsalt teha ja pärast küünarvarrest raputada, et veri ikka sõrmedeni jõuaks. Peale seda oli jälle ok.

Edelakas tekitab mõnusa väikese shopi sõrve, nii, et saab vahelduseks hüpekaid proovida. Kuna ma alates lastest, mis lisaks tööle, oma osa päevast võtavad, olen ikka pigem harv nähtus vee peal, siis endalegi üllatuseks, on väike areng toimunud. Varasemalt külma ilmaga sõitsin ühest otsast teise (Sõrves saab nii) ja manöövri peale energiat ei raisanud, siis nüüd ikka jibeitan. Esimese panin muidugi sisse, sest käed olid külmaga ikka väga kobad, aga sellega harjus ära.

Täitsa mõnus päev oli – puhus mõnusalt, päike paistis ja meenutas pigem kevadet. 40 minutit full power and enjoy!!
Homme ka tuul, aga siis ei ole lapsehoidjat. Siinkohal tervitan Tibbukat – millal viimati merele said 🙂 aga palju õnne ikkagi! Viimane pilt on Sina viie aasta pärast 🙂 . See siis ikka suvesoojal ja meie jaoks tuuletul päeval tehtud harjutamised. Poisi jaoks oli täielik pettumus, kui ta sellelt 200-liitriselt laualt ühtegi sukeldumist ei teinud nagu emme ja issi. Kui kellelgi on pakkuda pehme tekiga juuniori algaja lauda, võib ka teada anda: urve@morgenholm.ee

Kui ise täna juba asjad lahti rigatud sain, avastasin sellise ilusa taeva Sõrvest: