Surfinädal

Esmaspäev, 19.07. Püünsi, 5.4 Poison, freewave 95
Kuna surfilaagrijärgselt oli võetud veel ekstra puhkusepäev, et kohaneda taas tavaeluga;), jõudsime randa juba keset päeva kolme ajal. Päev paistis soe ja mõnus ning sai surfilaagri eeskujul sortside ja lycraga merele mindud. Esimesed ca 40 mintsa õnnestus, kuidagi nii sõita, et taga üldse sisse ei käinud ja nii oli täitsa soe. Hiljem aga oli windchill juba suht väljakannatamatu ja tuli lisariideid hankida. Kokku vees ca 3 h.

Neljapäev, 22.07, Püünsi, 5.4 Poison, freewave 95
plaan oli minna lihtsalt tiksuma ja purje keerutama. rigasin 5.4 ja nii kui peale sain, sai 4 otsa ka glissis sõita. hiljem proovisin helitacki, aga see ei õnnestu, sest ma ei saa sellest tuulde panekust ja hoidmisest päris täpselt aru. harjutasin siis niisama purje keerutamist. päris hea üllatus oli, aga, et sai täitsa null-ennustuse peale isegi käima 🙂

Laupäev, 24.07, Harilaid ja Tagalaht, 6.4 remedy, freewave 95, kirdekas
oleks me ainult kogu sebimise aja Neeme rannas varbad vette pistnud, siis ei oleks nii kaua aega läinud Tagalahte jõudmiseks. Laupäeval puhus kirdetuul ja Uudepanga lahes tähendas see 100% maatuult, aga Harilaiule ei viitsinud ka sõita, et siis ca 1 km varustusega marssida, lihtsam oleks alla tuult lasta ja pärast krüssata. Selline plaan meil oli, aga vees sain mina olla vist 10 mintsa, rohkem mu jalad ära ei kannatanud, hullult hakkasid valutama. Vesi oli raudselt alla 10 kraadi. Susse ka kaasas ei olnud ja mina veel mõtlesin enne vette jõudmist, et mismõttes Mihkel tahab susse jalga panna, siis kui ise ka vette astusin, sain väga hästi aru. Mõnusalt selge vesi ja põhjatuule ning sussidega võiks seda kohta uuesti vaadata.
Tagalaht: pagidega sain käima ka, õnneks rigasin 6.4 ja meie uuest peatumiskohast oli suund otse välja, 100 % sideshore – oleks ainult tuult rohkem olnud, oleks mõnusaid hüpekaid saanud proovida, nii et kui tugevamat kirdekat lubab, tuleb end sinna vedada. Mõned manöövrid õnnestusid ja mõned nibin-nabin tuulega veestardid 6.4-ga, mis mul tavaliselt kunagi ei õnnestu. Eriti hea tiksumise laud see muidugi ei ole…peab vaatama, kui mõni hooaja lõpuks suuremat vaiksema tuulekat pakuks, võibolla isegi ostaks (näiteks mõne slallika).

Pühapäev, 25.07, Sõrve, 6.4 remedy, freewave 95
Alguses sai ilusti sõidetud ja siis kui otsustasin lõpuks vahetama minna, et 5.4-ga oleks lihtsalt mugavam olnud, kukkus tuult vähemaks. Edasi sai käima puhangutes ja päris taga tagumises lahes. Maapoolne osa, laevast kaldapoole on ikka korralikult täis kasvanud, endal tekkis veestarti tehes ka tunne, et tulen koos kogu võsaga välja. Mõnusalt soe päev, sile vesi ja sõitsin lõpus shortsidega.
Kagutuul.