Surf: Väike väin (2 x) ja Sõrve (3 x) / 2012

Kuna ma olen vahepeal ainult mõtetes täitnud oma blogi, on jäänud reaalselt kirjutamata kolmest surfikorrast Sõrve säärel, kus ühel päeval õnnestus ka üks duck-jibe ära teha!! Ja ühel päeval, kui puhuski ainult Sõrves, oli vana-hea-Sõrve tagasi, kus surfi traffic isegi nii tihe, et manööverdamisel tuli jälgida. Kokku oli vahelduva eduga ca 10-15 purje peal. Augusti keskel sain veel oma õhukse kalipsoga (3/2, pikad varred) sõita, kuigi aluskalipsoga ja ausalt öeldes hakkas lõpuks ka veidi jahe.
Minu jaoks uus 5.4 poison puri (2009 aasta väljalase) on ikka sama hea ja sama hea veoga nagu minu varasemgi (2007, 5,4 poison), vedas ikka ilusti mind tuuleaukudest läbi.

Väike väin: 07.09.
Tuult lubas, merel ka alguses tundus ja peale minnes 1 triip oli isegi täitsa tore. Rigatud oli 4,7 manic. Edasi oli tuul ülipagiline, aga 5.4 ka ei läinud võtma, vahepeal sai ilusti sõita ka väiksemaga. Vahel on sellised vähe kehvemad päevad tõestamaks endale, et ise ei ole kehv või vähemalt mitte nii kehv – ilm oli juba jahe, tuul ülipagiline.
Samas on väin täpselt see koht, kus külma ilmaga sõita – kogu aeg jalad põhjas, auto veele lähedal, lihtsad tingimused. Vette minek ja tulek on veidi tüütu nende kivide vahel ja muruplatsi puhkehetkeks ei ole nagu Sõrves.
Lõpuks kukkus tuul nii ära, et tuli kaldale ronida. Siim ootas veel ja tahtis veel vähemalt 20 mintsa sõita, kuna polevat veel midagi harjutada jõudnud. Mul oli jahe ja rigasin asjad kohe lahti. Huvitav, kuhu on minust selline tõsihingeline surfar kadunud, kes tahaks ikka rohkem ja rohkem harjutada ja suva ilmast ja külmast…

Väike väin: 08.09
Mõnus päike ja tuul. Tundus isegi 4.0 ilm olevat. Ca 40 mintsa sai ka väga ilusti sõita, siis muutus tuul jälle pagiliseks. Aga täna lihtsalt ei viitsinud käima meelitamisega tegeleda ja tulin maha.
Muidu harjutasin jibe, just power jibe, sest enamasti teen küll jibe aga ilma powerita. Nüüd siis proovisin poweriga, tuleb tunnistada, et poweriga suudan ikka enamasti jibed lõpus ära soperdada, ilma powerita ja nii lihtsates tingimustes nagu väinal on, tulevad jibed ikka välja. Duck-jibe kuidagi ei tahtnud enam proovida, jahe tundus, et igal otsal sisse käia.