Sõrve, 5.4 Poison, freewave 95, uim 22

Kuressaares kohati sombune ja vihmane, aga sõrve sai starditud ikka vastavalt ennustustele, et ca 3 ajal hakkab tõstma.
Kohale jõudes väga palju ei tundunud ja rigasin 5.4, mille ma 2010 Dahabist ostsin ja kordagi veel kasutada ei ole saanud, aga ilm täitsa selge ja kohati piilus ka päike pilve tagant. Rigamise ajal tuli muidugi tore udu ei tea kust, aga see hajus õnneks varsti, teist kallast ei olnud nähagi.

Trimm tundus veidi imelik, just liistude osas. Lisaks tuleb sellel purjel mastijalga esimesest poolikust sammust lugema hakata. Kuna tuult väga palju ei tundunud, panin igaks juhuks ka ülestõmbamisotsa poomile.
Esimene emotsioon – taglas tundus hullult raske :(, tegelikult oli see tunne küll mööduv ja arvatavasti seetõttu, et olen siiani ainult väiksematega sõitnud. Trapetsiaasad tundusid ka lühikesed, esialgu. Hiljem juba harjusin ära :).
Varem oli mul 2 poomi ja suuremate purjedega sõitsin 24 cm aasadega.
Aga kui purjega sõbraks sain, oli ikka tunne, et vana hea veoga poison on tagasi :), aitas tuuleaukudest ilusti läbi ja nibin-nabin tuulega ka glissi. Muidugi kui tuul vahepeal ära kadus ei aidanud ka vana hea veoloom, aga õnneks seda oli suht vähe ja sõita sai kenasti.
Suht väsitav oli see pidev käima meelitamine, duck jibe ei harjutanud, tahtsin täna veel enam-vähem väljatulevate asjadega selle purjega sõita, nii et ainult jibede ja tackide päev.
Lubatud kõvem laks tuli hiljem kui ennustatud, aga tuli siiski ja tuli väga äkki, lihtsalt ühel halsil hakkas veidi üle olema ja peale manöövrit puhus minu 5.4-le juba korralikult, allatuult kaldale sõitsin 100-ga 😀 – tänaseks juba piisas ja purje enam vahetama ei hakanud.
Esimest korda 3/2 kalipsoga sel aastal (pikkade varrukatega) ja alguses vette käies oli ikka jahe – Eesti suvi 🙂
Surfipäeva lõpp oleks ühele ussile kujunenud peaaegu tema luigelauluks – hakkasime Kairikaga kodu poole sõitma, kui ilmajaama kõrval asfaldil keset meie sõidurada ta pea püsti roomaski, Kairikas nägi kurja vaeva, et teda mitte alla ajada. Üle me temast vist ei sõitnud, vähemasti tunda ei olnud. Kuigi oli nastik, võttis judinad ikka selga…
Vees ca 2 h ja koju jõudes ikka täitsa läbi, et uinusin poissi magama pannes ise ka :).