Sõrve, 4.7 manic, freewave 95, uim 22

Oskasin vahepealse nädalakese Tallinnas ikka valida – sel ajal väikestele asjadele eriti tuult polnud ja lisaks oli sombune ja sajune. Täna ikka väga luks päikseline ja tuuline ilm. Kuid õnneks ei pannud lühikeste varrukatega kalipsot, isegi pikaga hakkas jahe. Kuigi eile käisin poisiga meres ujumas, muidugi tema madalas vees oli suht soe.
Täistabamus purje valikul B). Terve päev sain ilusti sõita. Kohale jõudes, olin kindel, et võtan 4.7, siis arutasin Siimu ja Simoga ja mõtlesin, et äkki tõesti 5.4, aga tõmbasin enne purje rigamist kalipso selga ja jälgisin merd – lõpuks tundus, et tõstab ja 4.7 jäi lõplikuks otsuseks.
Pealeminek ja esimene ots – edelakaga tiksun ülestuult tavaliselt esimese otsa välja, kuna selle tuulega võtab otse suuna raudkamakale.
Sõitsin mere pool kalalaevast, meremärgiks jäi ankru poi, millest sõltuvalt tegin ühel otsal kas tacki või jibe, olenes, kui palju olin teisel otsal juba kõrgust kaotanud.
Chophopid – 2 tk arvestatavamad, üks crash ja kõrv lukus, teine endalegi üllatuseks normaalselt maandutud ja edasi surfatud. Edelakaga viskab väikest kohati täitsa ägedat choppi, millelt on hea väikseid hüpekaid harjutada.
Duck jibede harjutamine – päris välja ei tulnud, enamus ikka crashid. Kaks tulid peaaegu välja, aga nohjah ega ma ikka ei oska. Pean tuuletul päeval kodus proovima, tuuliseid päevi ei raatsi kaldal harjutamiseks raisata. Käte tööd tuleb harjutada nagu Dahabis, et teada, mida merel teha tuleb.
Ühe korra lendasin puusaga kuidagi masti peale – vees ei tundu asjad üldse nii toredad nagu nad hiljem paistavad – puusakondil on ilus sinine mügarik ;).
Kairika asju proovisin ka korra.
Lõpus jälle tõstis ja kimasin alla tuult kaldale. Aitas tänaseks, väsinult ei ole mõtet lammutada ülepurjestuses, edasi sõitis Simo 4.7-ga.
Päris hea tunne, et surfist on käed katki :p, nii ammu pole seda tunnet olnud. Nüüd viimase kahe korraga sai ikka naha lahti…