Saaremaa surf. 18.09 Nasva, 4.7 Manic ja 3.3 Manic, freewave 95, uim 27 cm ja 22 cm. 19.09 Sõrve, 5.4 Poison, freewave 95, uim 27 cm.

Laupäev 18.09. Olime juba teel Sõrve, kui Mihkel mööda sõitis ja arvas, et Sõrve on heina nii täis, et surfi on raske nautida…meil veel viimane Topu kord meeles ja keerasime otsa ringi.
Nasval oli lõbus, sest seltskonda oli väga palju, võistlejad olid ka sel korral kõik Jahisadama poolel.
Rigasin esialgu 4.7 hoolimata kõikidest oma kõhklustest ja ronisime laguuni sõitma, kuna vesi oli laguunis kõrge, ei saanud absoluutselt aru, kus kõrkjate pool madalaks läks ja õnnestuski manöövrit tehes ja sisse käies veidi jalga hüppeliigesest väänata, mille peale otsustasin merele sõitma minna, aga proovisin nii, et võistlejaid ei segaks. Täitsa lahe oli kohati nendega koos sõita, kui nemad stardipaika kimasid. Ega ma nendega kiirust ja eriti veel kõrgust hoida suutnud, jibe ei oleks tahtnud proovidagi :), kuid mõnus on ikka seltskonnaga veel olla.
Kaldal, kuid kaist eemal, murdlaines oli mõnus, sai aga mõningaid hüpekaid proovitud. Laguunist otse välja sõites võtavad sadamahooned tuule maha, tuulegeneraatorite pool aga tuult jätkus.
Siis kui tundus, et 4.7 üle hakkab jääma, kobisin laguuni tagasi, tegin seal mõned otsad ja äkki tuli ilge padukas selga, isegi lihtsalt purje all seistes oli valus, kui üritasin välja piiluda, et mis merel toimub. Läksin välja ja kokku olin ca tund väljas, aga seda magusam oli peale uuesti peale minna, sest peale neid kõiki padukate hoogusid, hakkas päike paistma ja tõmbama nii, et mul oli kohati ka 3.3 üle, enamasti aga ok, sest ega sellega vähe tohi tuult olla. Mulle tundubki, et see freewave sobibki sellistele pauguilmadele ja väiksele purjele, sest hullult head kiirust arendas laguunis, kai alt välja sõites, tuli kohati tiksuda, aga edasi sai ok sõita. Harjumatu oli algul nii väikse purjega veestarti teha, nii nagu surfateski kipub seda purje aeg-ajalt tagant üle tõmbama, juhtus see mul alguses ka veestarti tehes.
Väga mõnus on ikka väikse purjega surfata, kahjuks ei olnud küll väikes lauda kaasas, aga 95-ne oli ka tegelikult väga hea. Kokku vees 4 tundi ja õhtul peale sauna ei jaksanud küll midagi muud kui magama minna.
Selle aasta raudselt parim ost on see minu micky-puri ehk 3.3. Tänud Jaanile, kes sellest lahti soovis saada :).

Pühapäeval, 19.09, enam nii palju tuult ei olnud, kui lubati – ilmselt kui vihma oleks vähem olnud, oleks ka tuult rohkem olnud, aga mine tea. Nasval tundus kaheteist ajal kuidagi väga nutune ja otsustasime ikkagi Sõrve kasuks, Anneli liitus ka meiega. Kohale jõudes oli pilt nii ilus, et otsustasin võtta 4.7, sain juba poolenisti rigatud, kui tuul ära kukkus, tõin siis 5.4 välja, kuid nüüd oli juba nii kukkunud, et otsustasin hoopis 6.4 kasuks. Sain selle ka juba poolenisti rigatud, kui hakkas jälle laksama, tõin jällegi 5.4 välja ja saigi 1,2 tunnise kena surfipäeva.
Sõrves oli vesi oluliselt külmem kui eile Nasval ja palju kiiremini väsisin ära, muidugi rohkem sai ka lühikesi otsi tehtud. Lepamets tundus mulle ikka täieliku lumeinimesena – tuli merele lühikeste varrukatega suvise kalipsoga!! Juba eile vaatasin mõnda mütside ja sussideta võistlejaid, et kuidas neil küll külm pole ja jalad külmast tuimaks ei muutu. Ilmselt harjutamise asi ja teatud piirideni võiks proovida, aga suvise kalipso kasutamist ma enam ei kaaluks 🙂