29.05.2010 Sõrve, Manic 4.0 ja NP Combat 4.1, freewave 95, uim 27

Kuna kõige tugevamat tuult lubas ikkagi Saaremaale, otsustasime reede hommikul, et õhtul tuleb suund Saarele võtta.
Ilus päiksepaisteline ilm, sajad turistid ja tuuletoru jälle täitsa valla.
Siim rigas alguses 5.4, mina 4.7. Ma ei jõudnud veel vettegi minna, kui Siim võttis minu 4.7 ja rigas mulle enda 4.1 Combati. Tuult oli combatile rohkem kui küll ja alguses ei tulnud jälle mitte midagi välja :(, sellegipoolest on edelega Sõrves mõnus lasta ja harjutada, chopis hüpekaid ka proovida.
Peale tunnist sõitu võttis Siim 4.1 ja mina enda 4.0, kuidagi väga mõnus komplekt on see 4.0 manic ja freewave 95, isegi ülepurjestus ei häirinud.
Ühes otsas tegin tacke ja teises otsas jibe, kui eaglega olid soorituse protsendid juba päris kõrged, siis nüüd tuleb veel harjutada samale tasemele jõudmist, aga positiivne on see, et uus laud aitab manöövrite tegemise progressile kaasa.
Väga-väga mõnus päev, vees kokku ca 3h ja õhtul ei jaksanud isegi eurovisiooni lõpuni vaadata.

Aalokas tahtis ka kohe oma uut masti ja poomi proovida ja pidas oma 5.4-ga vapralt vastu ning harjutas kaldastarte.

PS! Kes sel aastal Sõrve sõitma plaanib minna, siis siselahe raudkolakas on sel aastal märgistamata ehk vanast sadamakai jäänustest (betoon, raud rannas otse vee piiril, praegusest kaist maa pool) otse risti üle lahe sõites jääb see raudkolakas teele. Kaldalt seda näha ei ole – see on vee all ca 15-20 cm sõltuvalt veeoludest. Edela tuulega sõidab täpselt raudkolaka suunas kui startida paadisadama kõrvalt. Meie tiksusime esimese otsa välja.

30.05 Nasva laguunis ca 30 mintsa tiskumist ja poolglissi. Tuli ju igaks juhuks ära proovida, kas piisab surfipäevaks või mitte, kuna aga praamile tuli kiirustada ja eelmisel päeval oli suht pikalt surfatud, ei hakanud tiksumise päeva pikaks ajama.