28.09.2010 Randvere, 3.3 Manic, 77 freewave, uim 22

Täna tundus mulle alguses veidi raskem, kui eile, suund oli tiba rohkem kirdest ja laine tihedam. Esimese hooga sõitsin kohe teise serva välja, kus ma esimest korda nii lähedalt neid kivimürakaid nägin. Tavaliselt olen rohkem välja krüssanud ja need mulle nii silma pole jäänud, ohtlikud need pole (eeldusel, et nii kalda alla ei satu), sest kivid tundusid olema ainult kalda all.
Täna oli ka veidi pagilisem ja kohati vaiksem kui eile. Päris mitu korda suutsin purje läbi tuule tõmmata ja lainega laua all risti keerata, aga äge oli see, et suutsin mitu korda, kuidagi koos lainega startida. Veestardiga sain peale ja siis lainest alla, väga äge tunne. Üldse oli täna lainetest üle saamine lihtsam ja mõne madala hüpeka tegin ka, aga mitte eilseid õhulende. Laud reageeris kiiremini kui 95-ne, spinni kippus ikka vahepeal minema, kuid lainega ja korra allatuult sõites sai kohe kontrolli tagasi.

Ainult veestarte oli täna veids nõme teha, kui lained pidevalt selga sajavad ja lauale jõudes on silmad nii vett täis, et nähtavus on mõned meetrid kesine.

Elu adreka annab mulle ikka kiirus, mis isegi nendest väikestest lainetest alla sõites ja lainete vahel siledal veel tekib. Nii palju veel ennast ei usalda, et rohkem välja krüssata, pigem ikka sõitsin kaldal lähemal ja nii, et teises otsas olid kogu aeg jalad põhjas, päris Muuga sadama tünnide lähedal oli vahepeal kalda all ikka väga sile, aga pikalt ei julgenud lasta selles põlvini vees.
Enne maha tulekut ja hämardumist avanes ilus pilt taevast Tallinna kohal – pilved olid justkui ääristatud tumeroosade servadega (nats meenutas see värv ka minu silma ümbrust ;).

Tänasest olen ka kiivri omanik, ei olnudki nii hull sellega sõita kui arvasin – esimene kord, kui sel aastal sõitsin mütsiga, tundus, et ei ole sellega võimalik sõita – midagi ei kuule ja ei tunneta. Nüüd mõtlesin, et kiivriga on asi veelgi hullem, aga endalegi üllatuseks ei olnud.

Väga mõnusad ja kogemusterohked olid need 2 surfipäeva Randveres, just eriti väiksemas murdlaines sõitmisese osas.

Kuna eilne blogi link ei töötanud, lisan nüüd pildi siia:

Vaatasin ka üle, et olen sel aastal 44 korral sõita saanud ja neist veidi üle 10% ka oma uue kõige väiksema purjega, polegi eriti paha :). Saaremaal toimunud slallivõistluste ajal on mind ka selle kõige väiksemaga tabatud, nunnult väike, eks;)