28.08.2010 Tagalaht, 6.4 remedy, 95 freewave, uim 27

Kirdekas ja kuna see meie arvates parim suund Nasval ei ole, ei läinud me ka Nasval toimuvatele võistlustele seltskonda pakkuma.
Tagalahte lubas vähe tugevamat tuult kell 15-18 ja nii ka oli.
Kohale jõudsime ca 15 ajal ja ei tundunud üldse eriti lootustandev, vaatasime Madise sõitu, kes päris taga, lahe Veere poolses küljes ka ilusti käima sai, aga vihm ja jahe ilm kuidagi üldse ei meelitanud vette, siiski rullisin purje lahti, võtsin laual tagant ühe jala-aasa vähemaks ja ühseõnaga eriti ei kiirustanud.
Kiireks läks siis, kui Siim peale jõudis ja suht ees juba käima sai. Panin ka kribinal-krabinal asjad kokku ja vette, Kõu tuli ka kaasa. Kuna mul oli samas suurusjärgus puri, mis meestel, sain kalda juurest kiirelt käima. Pressisin kõrgust, aga vaikse tuule ja freewavega pean seda harjutama, sest spin on kerge tulema. Tagalahes olid muidugi ka nähtamatuid muruliblesid, mis kippusid uime taha külge haakima – vee pealt ei olnud neid üldse näha, aga uime alla ikka tekkisid. Väga need ka ei seganud.
Minul tegelikult väga hea 1,5 h surfipäev. Kui tuul oleks tugevam olnud, oleks ka lainet rohkem olnud, täna oli väike, kuigi mõned murdusid otse trajektooril.

Kokku saime puhkuse ajal 7 korda merele, mis Eesti tingimustes on ikka väga hea :). Kõik purjed sain rigatud ja kõigiga peale 4.0 ka surfatud. 4.0 rigasin Sõrves ära, kuid merele sellega ei jõudnud, rigasin lahti ja võtsin juba 3.3. Kaks sünnipäeva pidu sai ka peetud ja sünnipäeva rahvas mõnevõrra suurema paadiga kui purjelaud (nii umbes 14-meetrine kahekorruseline kaater) tuuletul päeval merel seilata.
Selgi aastal väga lahe rahvas sünnal ja laagris kohal. Aitäh tulemast!

Mõned Regina pildid Harilaiu päevast ning kaatriga sõidust ja kui Simo tehtud video valmis saab, laen ka üles.