24.08.2010 Sõrve, 3.3 Manic, freewave 95, uim 22

So meine Damen und Herren, ich bin heute mit meinem kleinsten Segel gesurft, es hat aber nicht viel geholfen, da es immerhin zu viel Wind gegeben hat.

Sain lõpuks oma tuliuue purjega (tõsi Jaan oli ka sellega mõned korrad merele saanud) sõita. Rigasin küll Sõrve jõudes esialgu 4.0, kuid see jäi pealeminemise hetkeks juba liiga paljuks. Siim tuli enda 4.7 vahetama ja mina võtsingi oma Micky purje ja panin 77 laua uime 95-sele freewavele. 77 laud lihtsalt ei mahtunud enam Tallinnast startides koorma otsa.
Täitsa ok oli laud väikse uimega, kuigi midagi põhjapanevat ilmselt öelda ei saa, kuna täna oleks kõik asjad vees liikunud ja rohi, mida terve laht täis oli, ei seganud üldse, sest tuult lihtsalt oli nii palju ja vahepeal oli hea, kui vetikamätas hoogu pidurdas.
Esimene triip vastu tuult punnides tundus see väike puri ikka väga närviline, korraliku poweriga sõites oli aga ok, küll aga oli mulle ka seda purje kohati juba väga palju ja tuli pidevalt uks lahti sõita.
Laud oli 5 senti väiksema wave-uimega ka ok, vähemalt Sõrve tänases chopis. Ma ei olegi Sõrve vett kunagi nii lainetamas näinud. Edelakas viskab ka selliseid mõnusaid hüppechoppe, aga täna oli kõike üle ja palju ja tahtsin eeskätt kama veel hoida, mitte nii väga õhus.
Ühtegi manöövrit ka ei proovinud, sõitsin otsast-otsani ja kalda- või veestart ja uuesti tagasi.

Aga väga äge kogemus oli, EMHI Sõrve mõõtja näitas puhanguid kuni 20 m/s. Päris naljakas oli nii väikse purjega surfata, nii mõnusalt kerge.

Homme tahaks varem jõuda, et 3.3 jaoks sobiva ilmaga merele minna 🙂