24.04.2010 Väike väin, 4.7 manic, eagle 101, uim 30 cm JP

Kõik ennustused lubasid tugevat loodetuult Haapsalu ümbruskonda, õnneks saime meie sellest ka Väikses väinas osa. Ja meil ei keeranud tuul üle vindi nagu Topus :).
Vette läksime selgi korral Muhu-poolsest parklast, sel korral rigasime aga eriti tee ääres, kuna sealt oli vetteminek vähem kivine.
Super flati koht see Väike väin ja igalpool jalad põhjas, vesi mulle igalpool, kus sisse käisin ca rinnuni, põhi küll kipub talla alt kaduma.
Tuult oli 4.7-le väga parajalt, kui peale 1-1,5 sõitu juba liiga paljuks jääma hakkas, tulin maha. Siim võttis vahetuse üle.
Tuul on väinas pagiline, aga kuna tuulepuuduses kannatama ei pidanud ning sileda veega ülepurjestus ka hull ei ole, siis puhanguline tuul ei häirinud.
Harjutasin tacke ja jibe. Esimesel korral ei tulnud muidugi kumbki välja, keha ei jaganud nagu ära, et päris paindumatu ei saa surfilaual olla, vaikselt hakkas aga ikka välja ka tulema, kuigi jibe lõpp tuleb küll peaaegu paigal :(.
Lasin terve aeg ca 200-300 meetriseid otsi ja lõpetasin manöövriga.
Külm ei hakanud kordagi, päike paistis ka mõnusalt. Kui ülepea sisse käisin, siis windchilliga näol oli kergelt ebamugav, aga sellega harjus kiirelt. Sel korral tundus paksu kalipso, 1 mm aluka ning lycraga sõit juba täitsa talutav.
Kokkuvõttes kasulik harjutamise päev ja maha ei raatsinud kohe minna.

Sry saarlased, et koristama ei tulnud, aga eelmise päeva praami kannatused lausa nõudsid veele saamist. Ausõna, kui koristamine oleks olnud paar tunnikest varem, oleks meie abikäed ka teiega liitunud, ehk järgmisel korral.

Mõned pildid ka: