23.08.2010 Sõrve, 5.4 Poison, freewave 95

Hommikul äratus nagu tööle minnes, tänaseks lubas tuult pigem ennelõunaks.
Esialgu plaanisime taas Nasvale sõitma minna, kuid seal oli tuul liiga läänekas ja laguunis poleks sõita saanud.
Sõrves oli isegi üllatavalt mõnus, rohtu oli küll, kuid rohkem põhjas ja läänekaga sai tagapool paralleelselt kaldaga ilusti sõita.
Harjutasin paute ja jibe ja chop-hopi, vahepeal mõtlesin, et prooviks body-dragi ka, õrnalt ka ei teadnud, kuidas see täpselt käib ja tegingi seda nö harjutust body-dragiks valesti :), mastijalg tuleb esimesena laualt maha ja esimesena läheb tagasi tagumine. Mina proovisin tagumist enne maha võtta – kui see muuks ei aidanud, siis lihtsalt laua- ja purjetunnetusele annavad need katsetused küll juurde.
Täitsa mõnus oli täna Sõrves sõita, väike chop tekkis ka.
Siimul on juba puhkuse alguseks käte nahk täitsa ära kulunud, Simol on üks puri veidi rebenenud ning mõlemad jalad puru astutud ja tormid alles tulevad 🙂

Täna Sõrves kohalikega rääkides, selgus, et selline nädalavahetuse ülerahvastatus ja eriti just üleautostatus tekitab Sõrves probleeme, et jeepidega sõideti kahes reas ja jalakäijatest turistid ei mahtunud kusagile. Seega kui ei taheta uusi probleeme nagu eelmisel aastal peterburlastega, tuleks laagri korraldajatel paluda osalejatel jätta autod parklasse. Minu arvates lohetajate laagri korraldajate poolt päris arusaamatu käitumine – teada on, et tegelikult ei tohi enam Sõrve sisse sõita ja siis sõidavad kõik laagrilised lihtsalt väravast edasi.
Purjelauduritel tegelikult sama – kui on rohkem kui mõni auto, tuleb sisse sõita ainult asjade maha tõstmiseks ja siis välja sõita.

Selline laulupidu nagu oli nädalavahetusel Sõrves, võib pikemas perspektiivis tähendada ainult ranna sellisel kujul sulgemist meie jaoks. Hoiame ikka Eesti merd ja rannaäärseid piirkondi!