19.09.2009 Vääna, 6.4 Remedy, eagle 101, uim select 36 supercross

Minu esimene kord Väänas. Esimene pilt tundus, et võibolla ikka 6.4-ga saan käima. Merel oli üks surfar, kes vahepeal tiksus ja hulk lohesõpru. Ilm oli aga lausa supper!!! Päike paistis ja väga soe, räägiti koguni 17 kraadist. Kui Topus tundus, et külm sügis on meie hoovi jõudnud, siis tänane Vääna oli ikka hilissuviselt soe.
Alguses oli ees tuult nibin-nabin, taga aga puhus väga hästi, ägedad lainekesed ja lained, kuid tuult keris järjest tasapisi juurde ja pärast hakkas taga isegi üle jääma, kuid maha ei raatsinud enne tulla, kui veestardi ajal end totaalselt väsinuna tundsin.
Esimese otsa sõitsin kohe kaugele taha välja, jibe ja tagasi, kuid jube ebamugavad olid kõik asjad. Esiteks tundus trapetsiaas liiga taga olevat ja poom justkui liiga madalal, ilgelt kiskus tagumist jalga krampi. Peale trapetsiaasa asukoha korrektuuri ja poomi kõrgemale tõstmist oli oluliselt parem.
Väga mõnus oli lainetes sõita, kuigi see veel õige Vääna ei olnud, tekkis tagapool ikkagi minu jaoks arvestatavaid laineid, väga äge adrenaliinilaks on lainest alla sõita.
Proovisin ka laines jibe, alguses kõige esimene jibe tuli välja, ilmselt algaja õnne, kuid hiljem käisin kõik sisse, sest kord sõitsin end lainesse kinni, kord jokutasin flippimisega jne. Väikse puhkepausi ajal Andres joonistas, kus tuleb alustada lainetes jibimist, et ei jääks lainesse kinni. Pärast proovisin ka, üks tuli välja, aga see oli suht koba, eks see tahab harjutamist…aga noh nüüd alles tuuline aeg algab ja Väänasse lähen ma raudselt veel.