17.07.2009 Roosta, 6.4 remedy, eagle 101, uim 36, sting ray 138

Surfilaager 2009
Neljapäev, 16.07.2009
eile õhtul pakkisime pool elamist, millest oma korda pool hea tuju tekitajad (surfiasjad jm sellega kaasnev). loomulikult ei saanud mina õigel ajal töölt tulema ja start hilines üle tunni.
õnneks olid tartlased kiiremad ja jõudsid ka järgnevate päevade elukoha välja vaadata. sel aastal surfilaager esimest korda roostal. esmapilgul meenutas nõvat, ainult veidi rohkem tsiviliseeritum (pesemisvõimalusedki olemas ja ma ei mõtle siinkohal merd).
kuna jõudsime neljapäeva õhtul suht hilja kohale, tegelesime enda sisseseadmisega ja merele enam ei jõudnud, tegelikult ei olnud ka tuult. loomulikult sattusin ma uuest “surfikohast”, toredast seltskonnast ja väiksest rummist nii hoogu, et mind tuli ametliku öörahu väljakuulutamise järel peoplatsilt lahkuma veenda ja meelitada.
Reede, 17.07.2009
Hommikul oli enesetunne täitsa pro, kuigi ma ei osalenud hangloose poolt korraldatud spetsiaalsel aftersurfi koolitusel. Väike söök ja merele. Väga äge merel ei olnukdi, minu varustusega oli tiksumise rida ja seetõttu ei suutnud mind ka ükski vägi võistlema meelitada, no mis ma ikka suurte asjadega tüdrukute vastu võistlen. Peale kahte-kolme triipu oma lauaga laenasin vana head võistluslauda, st Kristeli lauda. Sellega sain väga kiirelt käima, paudid tulid ka enamasti välja, eriti lõpupoole. Peale esimest triipu korra kaldale jala-aasasid väiksemaks tegema ja siis ca 1-1,5 tundi surfi. Pärast jälle oma lauaga, kuna pidin sting-ray peremehele loovutama ning siis veel tervele reale huvilistele, kes kõik lootsid sellega glissi saada – ja said muideks ka.
Oma lauaga nii vahva polnud, pealegi sain taaskord näovigastuse. Kui ma sting-rayga tegin nagu naksti veestarte ja kui tuulevaikusesse sattusin, siis ka ülestõmbamist, aga oma lauaga ei tulnud tuulevaikuses ja selles laines ei üks ega teine välja. Kuigi oma lauaga oli kahe otsa gliss ikka nii omane!!!
Päev oli erakordselt pikk ja lõppes rummiga, siis kui esikooril enam laulusõnad meelde ei tulnud ja päike juba vaikselt särama tahtis hakata. Väga-väga mõnus päev.
Laupäev, 18.07.2009
Tänaseks tuult ei lubanud ja kui kell 12 end üles ajasin, viitasid sellele ka kõik märgid. Täna siis koolitasin Triinut ja Janet. Mõlemad olid eile algaja koolitusel käinud ja ega me neile uut teooriakoolitust ei teinud, vaid saatsime kohe merele. Ise muidugi juures, näitasin ette ja siis lasin mõlemal proovida ja ise seletasin ka veidi juurde, nii palju kui oskasin nõu anda. Õnneks lubas Karu lahkelt oma svertlauda, hea stabiilne oli neil katsetada. Mõlemad said esimesel katsel kohe purje kätte ja panid ajama, väga tublid!!! Triin tegi pärast ka ühe paudi ära. Riho sai ka sekundi staatusest, tundide staatusesse ja sõitis juba hea kiire hooga ning tegi paute nagu vana surfar.
Ise proovisin helitacki, aga kuna Karu tahtis lauda tagasi, ei saanudki rohkem kui kaks korda proovida, millest kumbki ei õnnestunud. Kõu seletas ka, mis valesti teen, eks pean oma lauaga proovima hakkama.
Õhtu lõpetas Brasiilia elav muusika rannas – no mis sa hing veel tahad!!!
Pühapäev, 19.07.2009
Suured varustused täna glissasid, aga 100 % maatuul, õnneks oli kohapeal ka päästekaater. Meie vette ei läinud, maatuulega tiksuda ei tahtnud ning lisaks oli kalda all väga vaikne. Vesi täna tuntavalt külmem, eile õhtul keeras tuul juba idasse, kuid see eest mõnusalt karastav oli ujuda. Peale pakkimise, koristamise, ringi hangimise ja söömise midagi muud surfilaagri viimasel päeval ei teinudki