16.08.2009 Topu, 4.7 manic ja 5.4 poison, eagle 101, uim JP 30 cm freeride

Tuult prognoositi nii et ohohoh ja rohkem. Toppu veids peale 12 kohale jõudes puhus ka ohoh. Marko tuli just välja ja ütles, et 5.3 jääb juba paljuks, et just tõstis.
Meie siis kiirelt rigama, mina pidin võtma Siimu 4.1 ja tema minu 4.7 ning Aive, Kairi ja Tiiu minu 4.0. Kui purjed rigatud olid, selgus, et tuul oli tänaseks peaaegu lõpetanud. Võtsin siis ise 4.7.
Hullult tuli ikka vaeva näha, et glissi saada. Peale mõningast rabelemist kaldale, 5.4 üles. Tuul oli kohati ikka pagiline, kuid nii oli juba palju parem, harjutasin jällegi jibe. Aive juba ütles, et päris hea vaadata, kuidas jibe teen. Tegelt need ikka päris jibed veel pole, sest glissis ma ikka ei püsi:(. Väga-väga-väga mõnus chill päev. Päike paistis, kuigi lubas vihma, tuult piisas ja surfata sai – mis sa ikka veel ühest ilusast päevast tahad. Kui Aive lõpuks maha tuli, ütles, et temale on juba liiga palju. Ise pingutasin siis veel mõned otsad ära, aga lõpuks käks ikka jubedaks kangutamiseks. Olin ka kõik väiksed purjed jõudnud lahti rigada ja enam kokku ei viitsinud neid rigada. Juba eelmisel Topu korral hakkasin harjutama jibe ülepurjestusega – see ikka samm edasi minu puhul, vanasti tegin kohe veestardi sellistes olukordades. Üle purjestusega tuleb minu hinnangul tagumist kätt ikka väga hästi peal hoida, muidu tõmbab purje ikka täiega käest ära.