12.06.2010 Topu, 4.0 Manic, 95 freewave, uim 27

Lääne-edela tuult lubas nii palju, et ka lõuna-eestlased, Kõu ja Simo, kobisid meile.
Laupäeva hommikul oli harjumatult vara start ja kohale jõudes puhus ikka väga korralikult, kuna 4.0-st väiksemat ei olnud, tuli see rigada. Siim läks 4.1-ga. Esimesed triibud olid tõesti nii rõvedalt üle, et kui Surfhouse oleks oma poega Topus kohal olnud, oleks ma praeguseks 3.3 (kahjuks gaastral 3.5 pole) uue purje ja masti omanik. Jibe esialgu ei proovinud ja sõites oli ainus eesmärk asju kuidagi kontrolli all hoida, sellest krd chopist tahtis laud kogu aeg lendu tõusta, aga kuna ma asju kontrollida ei suutnud, ei tahtnud eriti ka lennata.
Peale ca pooletunnist surfi läksin kaldale, kui ca 20 mintsa möödudes tagasi läksin, oli tuul rohkem edelasse keeranud ja veidi vähemaks jäänud ning teravam chop laidude poole kolinud. Chop mitte-nii-üle-tuulega oli väga ok.
Nüüd oli palju-palju mõnusam!!! (ja unustasin ka mõneks ajaks väiksema purje soetamise plaani;) )
Harjutasin jibe ja tacke.
Tack oli alguses justkui peast pühitud, keha ei mäletanud enam ühtegi õiget liigutust, õnneks peale mitmeid crashe tuli paar tükki välja ka.
Pärast sain Helle väikest komplekti – Starboard Evo 80 L ja NP 3.5 purje proovida – üliägedad väiksed asjad. Tuul oli küll puhangulisem ja kohati vähe nii väikeste asjade jaoks, kuid enamasti ok. Väga stabiilne tundus see laud oma väikse litraaži kohta – kohe esimesel halsil õnnestus ka jibe sellega.
Kokkuvõttes väga-väga mõnus päev, vees ca 3 h.