05.10.2009 Pirita, 4.0 manic, freewave 77, uim 22

juba Pirta teel avanes muljettekitav pilt – merevesi tungis üle kalda äärte ja kastis linnapoole sõitvaid autosid. Kohale jõudes selgus, et tänane tuul lennutab kõiki lahtiseid ja poollahtiseid asju. Isegi püstiseismisega oli keeruline :):), aga sellist Eestit me ju tahtsimegi.
Kuna minu kõige väiksem puri on 4.0 oli otsus väga lihtne. Mina läksin 4.0-ga, Siim 4.1-ga, Tibbukas 4.2-ga. Juba esimeste sammude ajal kamaga(õnneks Siim tassis vee äärde), sai selgeks, et kerge olema ei saa, aga vägev tundus.
1 triip: minema sai lihtsalt, aint see krdi Kairi maja on risti-põiki jalus, tuult ei ole, laine kah just rannahoone ees imelik ja chopisem ja kohati teravam. Ja siis juhtus esimene asi, mida Himma ütles, laine tahab lauda alt ära viia. Tubli paar minutit rassimist ja õnnestus tagasi sõita. Krt kui äge!!!! lainevahedes on mega hea kiirus ja tagasi tulles sai lainest normaalselt üle.
Väike mõtte-puhkepaus ja teine triip. Kuidagi õnnestus nii, et lauda alt enam ära ei viinud, aga krt ikka see Kairi maja on jalus. Jälle tubli paar minutit rassimist uuesti stardiga. Ja uskumatult äge järgnev minut või minutid – tagasi sõites sai ka päris lihtsalt kõrgust võtta. Väiksed lendamised lainelt ja kusagil tegin ilge kataka, nii et otse rinnakorviga vastu poomi. Peale hetkelist hingamise pausi, selgus ikka, et hingamisega on kõik ok, asjad ka terved ja edasi.
3. triip. No ei raatsi veel ikka maha minna, mis sest et juba heleda laksu sain.
4. triip. No vaikselt hakkan juba eest suht lihtsalt minema saama, aga Kairi maja on tõeline pähkel, nüüd õnnestus juba veidi kaugemale saada, kui maeiteakuidas tuli katakas ja ma peaees täie hooga masti otsa lendasin. Silmad lahti, kõik terve ja edasi. Peaks ikka ka kiivri ostma, mööda külgi mul kindlasti maha ei jookseks, eriti sellistel laksuilmadel.
5 triip. Nägin lõpuks ka Siimu, tahtsin talle ilgelt öelda, et ma lähen kaldale, et ta mind veest otsima ei hakkaks, aga ta oli ikka ilmselgelt liiga kaugel. Selle asemel nägin Niinet, kes mind saatusliku koha eest rannahoone ees hoiatas. Ka viimasel triibul jäin sinna kinni, aga veids edasi. Eriti heameel oli avastada, et Tibbukas oli suht minu lähedal surfiputka pool sisse käinud B) Ei tundnukdi ennast nii kehvana 😉

Ilgelt mõnus päev, voh selliseid päevi tahaks veel, tuul võiks rohkem lääneka poole olla, aga tänane oli ka ok. 3.5 purje peaks endale ikka ka soetama, (väga palju väiksemat ei taha, kuna laual min suurus 3.7, kuid 4.0 ja 3.7 vahe tundub minu arvates veids nagu tühine).

Statistikast ka veidi: koos tänasega 60 kord surfata sel aastal.

Merevesi ikka soojem, külm täna ei hakanud (või ei olnud ma seda võimeline tundma), Võrtsul näiteks varbaid lõpuks enam ei tundnud. Täna jäi ka üks supleja mulle silma, vaatasin alguses, et äkki oli viirastus, aga ei, keegi täitsa hullas lainetes ja ilma kalipsota!