01.05.2010 Püünsi surf, 5.4 Poison, eagle 101, uim JP 30

Surfilaada päev – käisime ja vaatasime, aga ainult Kairi ostis endale nodi. Suuremate freewave laudade hinnad, on ka surfiturul samad, mis poes. Eks nats veel vaatan ja mõtlen, mis lauda endale suuremaks võtta, kui eagle välja vahetan.
Püünsist: ennustuste järgi lubas kell 15 puhuma hakata, aga Püünsis nägi kõik nii rahulik välja. Keegi läks 7.6 peale ja käima ei saanud, vahetas suurema vastu välja. Mina esialgu isegi ei viitsinud 6.4 rigada, eriliselt soe ja kutsuv nagu ka ei olnud.
Kui Siim ja Kõu peale jõudsid ja nad ka käima hakkasid saama, otsustasin ka end liigutada. Päike tuli ka samal ajal välja ja tuulekraanid keerati ikka korralikult lahti. Siim tuli ka maha ja rigas mulle 5.4. Kasutasin oma teist poomi 5.4 puhul, millega sõidan ainult kõige suurema 6.4 purjega. Kuidagi imelik oli 5.4 ja 24 aasadega sõita, asendit nagu heaks ei saanudki. Ei teagi, mis teema oli, kas Püünsi oma pagilise tuulega, mis tähendas, et vahepeal oli üle või aasades või lihtsalt minu oskamatusest:), aga ei olnud nagu mugav sõita. Ja ohh kui palju oli täna külmem kui nädal tagasi saares – ilm oli täna jahedam ja vesi ka ja lisaks laseb minu aukudega kalipso veidi jahutuseks ka vett sisse.
Õnneks on mul kuidagi sisse harjunud see teema, et isegi kui on veidi üle, proovin ikkagi manöövreid, eelmisel aastal oli ikka puri veestardi asendisse, vette ja uuel halsil minema. Esimesed jibed ei lubanudki välja tulla, mõtlesin, et justkui mõttetu on see lihtsates tingimustes sõitmine ja eelmise nädala harjutamine nagu mööda külgi maha jooksnud, aga siis hakkasid isegi mõned välja tulema, kuid huvitav, millal need jibed glissis välja tulema hakkavad…Peab jälle tricktionary videot vaatama, neid vaadates tundub kõik nagu lihtne:)
Ca 45 mintsa sain sõita, siis hakkas kehal lihtsalt jahe. Riideid vahetan jätkuvalt autos.